Avukat, Hukuk, Adalet, Av. M. Ufuk Tekin, Av. Begüm Tekin, Tekin Hukuk Bürosu, Dilekçe Akademisi, Dilekçe Atölyesi, Bir Dilekçenin Anatomisi, Ufuk Tekin, Kerim Kurt, Av. Emrullah Yaman
    • TEKİN HUKUK BÜROSU
    • Av. M. Ufuk TEKİN - Av. Begüm TEKİN

ANASAYFA


     DİLEKÇE ATÖLYESİ (İleri Seviye)

   
Ürün Kodu : 0001
Üretici : UFUK TEKİN DİLEKÇE AKADEMİSİ
Ürün Özellikleri
Avukatlar, Stajyer Avukatlar ve dilekçe tecrübesi olan öğrenciler için düzenlenen sertifikalı, on saatlik ileri seviye dilekçe atölyesi programıdır.
        Detaylar
 
 
Detaylar

DİLEKÇE ATÖLYESİ (İLERİ SEVİYE)

Tanıtım Videosunu İzlemek İçin: Tıklayın

 

Ufuk Tekin Dilekçe Akademisi tarafından düzenlenmiş olan Dilekçe Atölyesi, Avukatlık mesleğinin en önemli iki iletişim aracından biri olan dilekçe yazımı ve onun ön aşaması olan müvekkille görüşme - müvekkilden bilgi ve belge alma konularında katılımcılara pratik deneyim kazandırmayı amaçlayan bir atölye çalışmasıdır.

Atölyeye katılmakla dilekçeyle ilgili doğru bilgiler edinmiş, müvekkille görüşme, ondan bilgi alma ve delil toplama konusunda ve tabii ki asıl olarak dilekçe yazma konusunda temel ölçekte bir deneyim kazanmış olacaksınız. Bu sayede mesleği icra ederken daha özgüvenli olacaksınız. 

 

İÇERİK VE İŞLEYİŞ

Atölye toplam dört hafta sürecek ve haftada bir gün ders yapılacaktır. Her ders yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Dolayısıyla toplam 10 saatlik bir atölye çalışması yapılacaktır.

İlk ders teorik anlatımdır. Bu derste, eğitmenimiz Av. Ufuk Tekin tarafından dilekçe yazımına dair teorik video eğitimi verilecektir.

İkinci derse kadar her bir katılımcı kendilerine verilecek bilgileri baz alarak bir dava dilekçe hazırlayıp Ufuk Tekin’e gönderecekler. İkinci derste, katılımcıların hazırladığı bu dilekçeler Av. Ufuk Tekin ve katılımcılar tarafından interaktif bir şekilde yorumlanacak, dilekçedeki eksikler ve hatalar vurgulanıp doğrusu gösterilecektir.

Aynı şekilde her bir katılımcı üçüncü ders için bir cevap dilekçesi ve dördüncü ders için de bir istinaf dilekçesi hazırlayacak.

Yukarıda vurguladığımız gibi derslerde her bir katılımcının dilekçesi ayrı ayrı değerlendirilecek.

Böylece atölye sonunda her bir katılımcı üç temel dilekçe yazmış, bunlardaki ve diğer katılımcıların hazırladığı dilekçelerdeki hataları görüp doğrularını öğrenmiş olacaktır.

Her ders katılımcılara verilen örnek olaya ait belgelerde yer alan avukat-müvekkil görüşme tutanağındaki eksikler, katılımcıların eğitmene, müvekkillerine yöneltiyormuş gibi sordukları sorulara aldıkları cevaplarla tamamlanacak ve bu şekilde katılımcıların “müvekkil görüşmesi” yapma deneyimi de yaşamaları sağlanacaktır.

Atölyenin başlayacağı gün Ufuk Tekin tarafından sınıf için bir whatsapp grubu oluşturulacaktır. Bu şekilde atölye süresince hoca ve katılımcılar sürekli iletişim halinde olacaklar.

Umuyor ve amaçlıyoruz ki bu atölyeye katılan hiçbir katılımcı meslek hayatında dilekçe yazarken ciddi bir hata yapmayacak, aksine biçimden içeriğe kadar oldukça yetkin dilekçeler hazırlayabilecek, uygulamada az bilinen doğruları ve doğru sanılan pek çok yanlışı öğrenmiş olarak sertifikasını alacaktır.

KİMLER KATILABİLİR:

Avukatlar, Stajyer Avukatlar ve dilekçe tecrübesine sahip hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencileri.

GENEL BİLGİLER:

Eğitim platformu: Zoom

Sınıflar: 15-18 kişi

Ücret: Stajyerler ve öğrenciler için 400 TL, Avukatlar için 500 TL (KDV dahil)

Sertifika: Var. Atölye bitiminde katılımcılara kargolanacaktır.

DERS PROGRAMI

Mayıs Ayı Sınıfı (MAYIS SINIFI DOLMUŞTUR İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ)

EYLÜL AYINA KADAR YENİ SINIF AÇILMAYACAKTIR. EYLÜL AYINA ŞİMDİ KAYIT YAPTIRANLAR OLASI FİYAT ARTIŞLARINDAN ETKİLENMEYECEKTİR.

Eylül Ayı Sınıfı Programı

1. Ders: 06 Eylül 2021 Pazartesi 19.00-21.30

2. Ders: 13 Eylül 2021 Pazartesi 19.00-21.30

3. Ders: 20 Eylül 2021 Pazartesi 19.00-21.30

4. Ders: 27 Eylül 2021 Pazartesi 19.00-21.30

Kayıt yaptırmak için akademi@tekin.av.tr adresine aşağıdaki bilgileri içerir bir mail atılması gerekmektedir:

Ad-Soyad

Cep Telefonu

Açık adres

Hangi baroya bağlısınız

Avukatsanız bağlı olduğunuz vergi dairesi ile vergi veya T.C. kimlik numaranız  

Ardından -eğer kontenjan müsaitse- size gönderilecek olan hesap numaralarından birine ödemeyi yapıp, ödeme yaptığınızı gene akademi@tekin.av.tr adresine mail ile bildirmelisiniz.

Bunları tamamladıktan sonra size kesin kaydınızın yapıldığına dair onay e-postası gelecektir.

Sorularınız varsa bunun için de akademi@tekin.av.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

E-Posta Göndermek İçin: TIKLAYIN


NOT: Bu kuru tamamlayan katılımcılar bu kez teorik anlatıya ihtiyaç duymayacakları için dört hafta-dört dilekçeden oluşan ikinci kura da katılabilecekler. İkinci kur için açtığımız Nisan ve Mayıs sınıfları hiç duyuru dahi yapılmadan dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

 

ÖNCEKİ ATÖLYELERİMİZDEN BİRKAÇ FOTO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Hava Durumu
Etkinlik Takvimi